İSTANBUL İÇİ 7/24 SAAT GENİŞ SERVİS AĞIMIZLA HİZMET VERMEKTEYİZ.
0537 291 55 96 info@galvaniz-kepenk.com

Galvaniz Kepenk Özellikleri

Kepenk, Kepenk Sistemleri, Otomatik Kepenk Sistemleri, Kepenk Fiyatları, Otomatik Kepenk Fiyatları

GALVANİZ KEPENK ÖZELLİKLERİ

Yuksek-alttan

Galvaniz ; demirin çinko içine batırılarak kaplanması işlemine denir. Bu maddenin en büyük özelliği paslanmaya karşı çok dirençli olmasıdır. Kaplama işlemlerinde kullanılan bu madde sahip olduğu direnç sebebiyle açık havada ve her türlü iklim koşulunda rahatlıkla kullanılabilir. Bu özellik sayesinde kaplandığı metalin ömrünü oldukça uzatır. Galvanizin uygulanacağı ürünler önceden galvanize uygun biçimde tasarlanmalı ve galvanize uygun hale getirilmelidir. Daha sonra galvaniz uygulanacak madde yağ alma , asitle dağlama,durulama,fluxlama,kurutma ve daldırma gibi işlemlerden geçirilmelidir.

Galvaniz  yağ pas gibi olumsuz olan tüm dış etkenleri önlemesiyle bilinen bir maddedir. Günümüzde kullanılan birçok sanayi ürünü , ev eşyası,Galvaniz kepenk türü ,teknolojik ürünler demir sac bakırdan imal edilir.

 

çelik galvaniz

Galvaniz tekniğinin uygulandığı alanlar belli başlı olarak , inşaat,denizcilik,enerji,otomotiv , endüstriyel alanları şeklinde gösterebiliriz. Demir başta olmak üzere madenlerin fazlasıyla kullanıldığı bu alanlarda ekonomi adına galvaniz kullanım tekniği yaygındır. Ancak zamanla kötü hava şartlarının etkisiyle ,aşındırmalar ve zamana yenik düşen paslanmalar sebebiyle ürünlerimizin ömrü kısalır ve en nihayetinde kullanılamaz hale gelir. Tam bu esnada neden galvanize ihtiyaç var sorusunun cevabını bulabiliriz. Çünki çinko doğada pasa ve çürümeye en dirençli maddedir. Yani galvanizin ana maddesi çinko ürünler için tam bir koruyucu duvar görevi üstlenir. Mutfak ürünlerimizde,mobilyalarda sanayide ev inşasında vs. Kullandığımız birçok ürünü ve özellikle demir maddesini galvaniz işlemine tabii tutarak ömrünü çok uzatabilmemiz mümkündür.

Galvaniz aynı zamanda kepenklerede uygulanır. Kepenk;Depo ,fabrika işyeri girişlerinde kullanılan koruyucu ,sarmal kapı türüdür.Bu kapılar çok uzun ömürlüdür. Galvaniz kepenk türleri ise kullanım amacına uygun iç ve dış etkenlere karşı daha koruyucu ve uzun ömürlü olur. Galvaniz kepenk türünde kapılar sarmal esnek kullanışlıdır. Galvanizin etkisiyle rüzgara aşınmaya karşı daha dayanaklı olur. İstendiği takdirde binanın girişine ya da kullanım alanına göre değişir. Galvaniz kepenk türü yukarıda rulo halinde toplanır ve istenilen renge boyanabilir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Sayac