İSTANBUL İÇİ 7/24 SAAT GENİŞ SERVİS AĞIMIZLA HİZMET VERMEKTEYİZ.
0537 291 55 96 info@galvaniz-kepenk.com

Galvaniz nedir? Neden galvaniz kepenk kullanmalıyız?

Kepenk, Kepenk Sistemleri, Otomatik Kepenk Sistemleri, Kepenk Fiyatları, Otomatik Kepenk Fiyatları
Galvaniz Kepenk

Galvaniz Kepenk

GALVANİZ KEPENK SİSTEMLERİ

Galvaniz nedir? Neden galvaniz kepenk kullanmalıyız? Güvenliğin ve estetiğin ön planda olduğu tüm mekanlarda tercih edilen bu sistemler sayesinde gözünüz arkada kalmayacak.

Galvaniz erimiş çinkonun içine daldırılan demirin kaplanmasına denir. Paslanmaya karşı yapılan bu işlem ile açık hava koşullarında kullanılacak metallerin ömrü uzatılmış olur. Galvaniz kepenkleri ise 1.derece kalitede üretilmiş galvanizli çelik profillerden oluşur. Kullanım maksadına ve kepenk ebatlarına göre profil seçimi yapılır.

Profiller arasında kullanılan kauçuk  fitiller ile aşınma önlenirken  ses ve kısmi ısı izolasyonu da sağlanır. Yazın aşırı sıcaktan korur , kışın da %25e kadar ısı yalıtımı sağlar.

Alüminyum kepenklere göre daha maliyetli olan bu kepenk sistemleri yağmur, kar, çamur güneş gibi dış etkenlere karşı uzun ömürlü koruma sağlar. Hırsızlıklara karşı son derece korunaklı olan bu sistemler yanıcı ve patlayıcı maddelere de oldukça dayanıklıdır. Sert ve yabancı cisimlerin oluşturacağı darbe ve hasarların önüne geçer. Şiddetli rüzgarlardan korur, tehlikeli ışınları ve güneş radyasyonunu engeller. Manuel veya motorlu uygulama seçenekleri bulunmaktadır. Uzaktan kumanda yada buton modeli ile çalıştırılabilirler. Manuel aparat aşağıda olduğundan elektrik kesintilerinde de kolay açılım sağlar.

Galvaniz kepenk sistemleri size ve mekanlarınıza mükemmel koruma sağlarken aynı zaman da estetik bir görünüm kazanmanıza da yardımcı olabilir. Zevkinize göre tam kapalı, mikro delikli, düz ve çapraz örgülü çeşitlerini sunmaktadır. Kapalı profiller ile dış etkenlerden (yağmur ,toz,rutubet) tam koruma sağlarken üzerine reklam yapmaya müsaittir. Mikro delikli profillerde üzerinde delikler sayesinde içeriden yeterli ışıklandırma ile vitrin görünümü sağlar. Havalandırmanın önemli olduğu her yerde kullanılabilir. Dış cephenize göre istediğiniz RAL rengine boyanabilir. Aynı zamanda çabuk kirlenmez temizlik açısından da oldukça büyük kolaylık sağlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Sayac