İSTANBUL İÇİ 7/24 SAAT GENİŞ SERVİS AĞIMIZLA HİZMET VERMEKTEYİZ.
0537 291 55 96 info@galvaniz-kepenk.com

Galvaniz

Kepenk, Kepenk Sistemleri, Otomatik Kepenk Sistemleri

galvaniz1

Galvaniz çelik kepenkler, çelik

içermesi sebebiyle oldukça uzun ömürlü ve alüminyum kepenk sistemlerine oranla daha maliyetli ürünlerdir. Galvaniz kepenkleri mekânınıza uygulatarak yağmacılık, hırsızlık gibi durumlarda kendinizi ve mekânınızı koruma altına alabilirsiniz. Son derece şık tasarımları ve kolay kullanım özelliği ile popüler olan bu sistemler hakkında sizlere teknik bilgiler vermeden önce galvaniz hakkında detaylı bilgi vermek istiyoruz.

 

 

 

cats

Galvaniz, 450 – 455 derece sıcaklıkta erimiş olan çinkonun içine daldırılan demirin kaplanmasına denir. Çinko, demirle kuvvetli bağlar gerçekleştirerek üçlü bir faz tabakası oluşturur. Bu işlem özellikle paslanmaya karşı yapılmaktadır. Böylelikle dışarıda ve açık havada her türlü koşulda çalışabilen metallerin ömrü uzatılır. Galvaniz olan metale kromat kaplanırsa galvanizin ömrü uzar. Galvaniz işleminden sonra dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Bunlar; kül yapışması, beyaz pas, kaplanmamış bölgeler, dros yapışması, birbirine yapışan malzemeler, uç kısımlarda yer alan galvaniz birikintileri, deliklerde bulunan çapaklar,  malzemeye yapışkanlığın uygunluğu, gereken galvanizin mikron değeri şeklindedir.

Müşterilerin ihtiyaçlarına göre üretilen galvaniz kepenk sistemleri 120 mm, 110 mm, 80 mm ve 75 mm kalınlığında galvaniz katkılı çelik profillerden üretilmektedir. Müşterilerin isteklerine, ihtiyaçlarına ya da zevklerine göre delikli veya deliksiz olarak tek cidarlı kepenk seçenekleri de mevcuttur. Santral motor ve tüp motor tipleriyle galvaniz çelik kepenk sistemleri kullanılmaktadır. Galvanizli çelik yapıların üstün özellikleri bulunmaktadır. Fırtına, deprem gibi doğal afetlere son derece dayanıklıdır, montaj ve taşıma kolaylığı sağlamaktadır, güçlü ve hafiftir. Ağır neme ve diğer hava şartlarına karşı genişleme, büyüme ve salınım gibi olayların gerçekleşmemesi, istenilen ölçülerde üretim yapılabilmesi, önceden maliyet hesabının yapılabilmesi, yangın riskinin minimum olması, hızlı ve ucuz montaj sağlaması, demir ve çinkonun %100 geri dönüştürülebilmesi, böcek gibi zararlı haşereleri barındırmaması gibi üstünlükleri de vardır.

Galvaniz sistemleri son dönemlerde oldukça popüler hale gelen sistemlerdir. Bu sistemleri kullanarak düşük maliyetle mekânınızı koruyabilir, çabuk uygulama imkânıyla kısa sürede mekânınıza uygulatabilirsiniz. Bunun yanı sıra çeliğin ömrüne ömür katan galvanizi düşük servis maliyeti tamir ettirebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Sayac