İSTANBUL İÇİ 7/24 SAAT GENİŞ SERVİS AĞIMIZLA HİZMET VERMEKTEYİZ.
0537 291 55 96 info@galvaniz-kepenk.com

GÜVENLİ KEPENKLER

Kepenk, Kepenk Sistemleri, Otomatik Kepenk Sistemleri, Kepenk Fiyatları, Otomatik Kepenk Fiyatları

GÜVENLİ KEPENKLER

Galvaniz ,  Yaklaşık olarak  430 – 46galvaniz-kepenk-50 derece arasında  eritilen çinkonun içerisinde bir demir konularak  o çinko ile kaplanması haline denir.  Çinko ile demir oldukça kuvvetli bağ oluşturarak ,  güçlü bir tabaka meydana getirir. Bu durum  paslanmaya karşı önlem almak için  ve metal maddelerin ömrünü oldukça uzatmak için  yapılan yaygın bir yöntemdir.  Son zamanlarda   bu yöntem ile  galvaniz kepenk imal edilmektedir.

Galvaniz kepenk , yukarıda da yazmış olduğumuz gibi  paslanmaya karşı oldukça dayanıklıdır. Tüm kepenkler  hırsızlık olaylarına ,  herhangi bir darbeye karşı dükkanımızı  evimizi  mağazamızı korumak amacı ile yaptırdığımız en etkili  yöntemlerden biridir.  Fakat , yapılan diğer kepenkler , herhangi bir darbeye , patlayıcı maddeye , yanıcı maddeye karşı koyacak nitelikte değildir. Çünkü ;  yakın bir zaman öncesine kadar  kepenkler  sac veya  ince demirlerden imal ediliyordu. Günümüz de hala da bir çok dükkanda  sac ve demir kepenkler görülse de yeni yapılan mağazalar dükkanlar  hemen hemen hepsi  galvaniz kepenk tercih etmektedir.

Galvaniz kepenk , paslanmayı önlemesiyle birlikte , yakıcı , patlayıcı maddelere karşı müthiş bir dayanıklılık gösterir. Her ebata göre boyutları kesilip yapılabilmektedir. Aynı zamanda  otomatik galvaniz kepenkler de mevcuttur. Bu kepenkler , hemen hemen yapılan  sac kepenkler kadar uygun bir maliyette yaptırılabilir. Bir çok firma  galvaniz kepenk üretimi yapmaktadır. Eğer siz de dükkanınızın , mağazanızın güvenliğini arttırmak istiyorsanız ,  bu firmalardan birisi ile anlaşabilirsiniz. Dilerseniz , internet üzerinden galvaniz kepenklere göz atabilirsiniz. Galvaniz kepenklerin bir diğer özelliği de  sac veya demir kepenklere oranla  estetik açıdan daha hoş bir görüntü vermesidir. Gerek estetik açıdan  , gerek güvenlik açısından galvaniz kepenkleri en azından gözden geçirmenizi tavsiye ederim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Sayac