İSTANBUL İÇİ 7/24 SAAT GENİŞ SERVİS AĞIMIZLA HİZMET VERMEKTEYİZ.
0537 291 55 96 info@galvaniz-kepenk.com

Kepenk Sistemleri

Kepenk, Kepenk Sistemleri, Otomatik Kepenk Sistemleri, Kepenk Fiyatları, Otomatik Kepenk Fiyatları

kepenk-1Kepenk sistemleri, özellikle iş yerlerinizin güvenliği için önem arz eden otomatik kapı çözümleridir. Günümüz konutlarında ve modern mimarisinde, hem estetik açıdan hem de işlevsellik açısından çelik sarmal kepenkler büyük öneme sahiptir. Endüstriyel tip, içi boş, darbelere ve rüzgâra karşı dayanıklı olan kepenklerin yanı sıra, içi dolgulu kepenklerde bulunmaktadır. Güçlendirilmiş poliüretandan ve çelikten imal edilen sistemler, korozyon oluşumuna imkân tanımamaktadır. Böylelikle işyerinizin ses ve ısı izolasyonu sağlanmış olur. Oluklara ve alt etek lastiklere monte edilmiş fırçalar sayesinde güneş ışınları, yağmur, kar gibi iklim şartlarından işyerleriniz korunur ve işyerlerinizin uzun ömürlü ve temiz olması sağlanır. Kepenk fiyatları için firmamızla iletişime geçiniz.

Mini pencereli sarmal kepenk sistemleri ise işyeriniz kapalı iken sergilemek istediğiniz ürünlerin sergilenmesinde büyük öneme sahiptir. Alüminyum sarmal kepenkle aynı özelliklere sahiptir. Son derece güvenli bir biçimde dükkânınızda yer alan ürünlerinizi rahatlıkla sergileyebilirsiniz.

Galvaniz çelik kepenk sistemleri ise; fabrika ya da depo binalarının mal giriş – çıkış, yükleme – boşaltma gibi noktalarında sirkülasyon sağlamak amacıyla kullanılan uzun ömürlü kapılardır. Çift cidar sayesinde rüzgâra karşı son derece dayanıklıdır. Yine çift cidar sayesinde ses ve ısı izolasyonu tam anlamıyla sağlanır. Galvaniz çelik kepenk sistemleri aşağıdan yukarıya doğru rulo şeklinde toplanmaktadır. Eğer kullanılan alanda kiriş bulunuyorsa kirişin arkasına yer işgal edilmeden montaj yapılabilmektedir. Bu sistemler; uzaktan kumandalı, fotoselli, zincirli manuel çekme tip, radarlı ve standart butonlu olarak uygulanabilir.

Bu kepenk sistemlerinin yanı sıra tül kepenk sistemlerini de ürünlerinizi güvenle sergilemek için kullanabilirsiniz. Ayrıca endüstriyel kepenk sistemleri, galvaniz kepenk sistemleri ile hemen hemen aynı özelliklere sahiptir. Yukarıda saymış olduğumuz galvanizli çelik yapılar; deprem, fırtına gibi doğal afetlere dayanıklıdır, metrekare kazancı sağlar, ucuz ve hızlı montaj imkânı sağlar, demir ve çinko %100 geri dönüştürülebilir, böcek gibi zararlı haşereleri bünyesinde barındırma imkânız tanımaz, yangın riski en alt seviyede olur, istenilen ölçülerde imalat yapılabilir, deformasyonlara maruz kalmaz, darbeye karşı dayanıklıdır. Kepenk fiyatları için firmamızla iletişime geçiniz.

Kepenk Sistemleri

Kepenk sistemleri genel bir görsel tanım olması bakımından bir mekânın kapatılması ve bu şekilde kalmasını sağlayan farklı malzemelerden üretilen uygulamalardır.  İnsanların farklı ihtiyaçlarına yanıt veren bu malzemelere firmamız aracılığıyla ulaşabilir, beklentileriniz doğrultusunda servisi hizmeti ya da montaj uygulamalarından yararlanabilirsiniz.  Bu alanda uzun süreden bu yana hizmet veren kurumsal yapımız müşteri memnuniyetini sağlamakta, buna odaklanarak çözüm getirmektedir.

Kepenkler Nerede Kullanılır?

Kepenk kullanımı farklı şekillerde ihtiyaç olacağı düşünülürse çok geniş kapsamlıdır.  Ancak amacı bir yerin güvenliğini sağlamak, dış etkenlere karşı önlem almaktır. Bu doğrultuda bahçelerde garaj kapısı olarak, cadde ve alışveriş merkezlerindeki iş yerlerinde sıkça kullanılmaktadır.  Bunun dışında ekstra talepler olduğunda yine uygulama gerçekleşebilmektedir.

Kepenk Kullanım Yararı

Kepenk sistemleri birçok farklı açıdan size artı sağlar. Bunlardan bazıları şöyledir:

  • Hırsızlığa karşı engel oluşturur: Hırsızlık yapmak isteyen kişiler için kepenkler öneli caydırıcıdır. Çünkü bunun kilidini açsalar da ses çıkarmak zorunda kalırlar ve fark edilme riskleri fazladır. Ayrıca daha fazla zaman harcamaları gerektiğinden yine etkili olacaktır.
  • Çevre şartlarına karşı koruma: Kepenk çeşitleri kullanıldığında kapalı bir alandan içeriye her türlü olumsuz koşulun gelmesi de engellenmiş olur. Yağmur, kar, rüzgâr, fırtına gibi durumlarda sığınak görevi görecektir.
  • Mağazalarda ürün koruması: Kepenk sistemleri sayesinde mağaza içi malzemeler olumsuz etkilenmez. Bu da boşuna ürün kaybı olmaması demektir.
  • Ekonomik fayda: Bir araç ya da mağaza için kepenkler ekonomik yarar sağlar. Zarar görmeyen ürün ya da arabalar ekstra masraftan kaçınmanız demektir.
  • Dayanıklılık: Kepenkler dayanıklı malzemelerden üretilmiştir ve bu da uzun süre kullanım avantajı verir.

Kepenk Çeşitleri

Kepenk sistemleri kendi içerisinde malzeme ve uygulama açısından çeşitlere ayrılır. Başlıca kepenk çeşitleri şöyle sıralanabilir:

  • Fiile manüel kepenkler
  • Otomatik kepenkler
  • Güneş kırıcı kepenk sitemler

Bunlardan en yaygın kullanılanı otomatik kepenkler ve manüel olanlardır. Güneş kırıcı sistemler pencere ve bölgesel bazda daha fazla kullanılır. Manüel kepenkler de aralıklı olarak elle açılıp kapanan modellerdir.  Genellikle cadde ve sokak işletmelerinde daha sık rastlanır. Ancak alışveriş merkezlerinde de bunlara rastlanabilmektedir. Otomatik kepenk sistemlerine gelince de bunların alışveriş merkezi ya da özel bahçe alanlarında yaygın kullanıldığından bahsedilebilir. Bir kumandayla açılıp kapanana bu sistemler kumandanın bozulması halinde elle de açılıp kapanabilmektedir.  Özellikle son yıllarda bir hayli popüler olmuş, zaman ve emek açısından tasarruf sağlanmıştır.

Kepenk Fiyatları

Kepenk fiyatları firmamız tarafından en iyi sonuçların alınması için sizinle de ortak bir noktada buluşacak şekilde ayarlanmaktadır. Ancak fikir vermesi açısından fiyatlarda sizin ne kadar alana uygulama talep ettiğiniz, işlemin sıfırdan mı olduğu yoksa sadece kepenge onarım mı yapılacağı, malzeme üretici firmasının fiyatlandırma politikası, kepenk çeşidi olarak otomatik mi manüel mi olduğu belirleyicidir. Teklif için firmamızla iletişime geçiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Sayac