İSTANBUL İÇİ 7/24 SAAT GENİŞ SERVİS AĞIMIZLA HİZMET VERMEKTEYİZ.
0537 291 55 96 info@galvaniz-kepenk.com

Otomatik Kepenk

Kepenk, Kepenk Servisi, Galvaniz Kepenk Servisi, Kepenk Sistemleri

Otomatik Kepenk

Kepenk sistemleri hırsızlığa karşı güvenlik ve dış etkenlere karşı çözüm geliştiren sistemlerdir. Bu sistemler dayanıklı malzeme özelliklere sahiptir ve uzun yıllar sorunsuz kullanım avantajı sağlar. Manüel ve otomatik olarak çeşitleri olan bu sistemlerden otomatik kepenk olanları son yıllarda bir hayli fazla kullanılmaktadır. Özellikle iş yerleri için yaygın şekilde görülmektedir.

Otomatik Kepenk Kullanım Çeşitleri

Otomatik kepenk çeşitleri farklı biçimlerde kullanılabilmektedir. Bu kullanım farklılıkları sizden gelen taleplere göre şekillenir ve uygulamaya konur. Otomatik kepenkler şu şekilde harekete geçer:

İç Fren Boşaltma Teli İle Kullanım

Santral motorlarda uygulanan kullanım şeklidir. Elektrik kesintilerinde ya da manüel kullanım talep edildiğinde otomatik kepenk sistemi yanında sarkan plastik bir malzemenin alt kısmı tutulur ve parça saat tersine çevrilir. Bu plastik kulak gerektiği kadar çevrilince kepenk el ile kaldırılacak hale gelir. Sonra da her iki ucundan yukarı doğru kaldırılır. Bu kullanım sırasında aşağı veya yukarı yönde dengeli olarak ilerlemesine ayrıca dikkat edilmelidir. Yere hızlı çarpmamasına da nem verilmelidir.

Butonla Kullanım Şekli

Sol buton sistemi açmaya ve sağ buton da otomatik kepenk sisteminin kapanmasına yarar. Kepenk açılana veya kapanıncaya kadar butona basmanız gerekir. Kepenk sistemi tamamen açıldığında ve kapandığında kendiliğinden durur. Kepenk sistemini sabit bir konumda durdurmak için ise butonu bırakmanız yeterlidir. Butonla kullanım sırasında sistem çalışırken kepenk yakınlarında bir nesne olmamasına zen gösteriniz. Kendi sağlığınız ve çevre güvenliği için önemlidir.

Dış Fren Boşaltma Kutusu İle Kullanım 

Santral motorlarda elektrik kesintisi hallerinde otomatik kepenk sisteminin yanına manüel bir açma kutusu yerleştirilir ve kullanım montaj döneminde size verilen anahtarla yapılır. Kutu içindeki kol çevrilir ve sonra otomatik kepenk sistemi el ile kaldırılacak hale gelir. Harekete geçirmek için iki ucundan yukarı doğru el kuvvetiyle kaldırılmalıdır. Bir kişinin geçeceği kadar kaldırılmasının ardından kol eski konuma kutu içerisindeki eski yerini alır. Elektrikler geldiğinde de normal şekilde devam edilebilir. Kutunun manüel kullanım sonrasında eski haline gelmesi için kutunun kilitlenmesi gerekmektedir. El kuvveti ile açıp kapatırken yere çarpmasına özen gösteriniz.

 

Şalter Anahtarı İle Kullanım

Şalter anahtarla kullanımda otomatik kepenk sistemleri sağ konumda çevrilince açılır, sol konumda ise kapatılır. Otomatik kepenk tamamen açıldığında ya da tam tersine kapandığında otomatik şekilde durur. Bunu belli bir konumda durdurmak istediğinizde anahtarı orta konuma almanız yeterli olacaktır. Şalter anahtar ile bu sistemi kullanırken güvenliğiniz açısından çalışma alanında herhangi bir obje olmamasına özen göstermeniz gerekmektedir. Sizin ve çevrenizin güvenliği için bu önemlidir.

Uzman Kepenk Hizmetleri

Firmamızdan talep ettiğiniz kepenk sistemi için başvurularınızı yapabilirsiniz. Uzun süreden bu yana aktif olan kurumsal yapıdaki şirketimizde müşteri memnuniyeti için tüm uygulama detayları önceden planlanır.  Süre ve fiyatlar açısından gereken hassasiyet gösterilir.

 

 


Sayac